Seznam objektů těžkého opevněníVysvětlivky zkratek použitých v seznamech.

Seznamy objektů TO pro oblasti:

  1. Ostrava
  2. Opava
  3. Staré Město pod Králickým Sněžníkem
  4. Králíky
  5. Rokytnice v Orlických horách
  6. Náchod
  7. Trutnov
  8. Jižní Morava
  9. Bratislava
  10. Komárno

I když zde předkládané seznamy nejsou "oficiální", jsou jistě nejúplnější z dosažitelných v literatuře a na Internetu. Jsou založeny především na souhru informací z různé literatury a osobního průzkumu. Vítám jakékoliv obsahové opravy a doplňující informace z vaší strany.

Většinu informací o objektech TO uvedených v seznamech, na které vedou odkazy z této stránky, sebral a do podoby HTML stránek sestavil Jan Pavel.

Ke zkratkám použitým v mých seznamech jedno vysvětlení. Zkratky nejsou oficiální, vymyslel jsem si je sám, inspirován prvními neúplnými publikacemi, na počátku 90.let, kdy jsem aktivně prolézal objekty ČSPO a potřeboval jsem si zaznamenávat stav objektů. V té době vznikla kostra seznamů srubů pro mou potřebu (tehdy ještě nikdo nic nevěděl o WWW) - těch seznamů, jež zde dnes nalézáte zpracované k téměř obsahové dokonalosti Janem Pavlem. Formu převzal, možná bohužel, z mých starých seznamů. Doufám, že jim přesto budete rozumět.TOPlist Seznam Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc Č.Třebová

© Marek Stránský, 1995-2006
Poslední úpravy: 25.04.2006
Hlavní stránka Československého opevnění
Moje domovská stránka